Jak zmienić wystrój salonu za niewielkie pieniądze?

Marzy nam się odświeżenie wystrój salonu,  jednak nie mamy funduszy na kompletny remont? Nic straconego. Dzięki kilku prostym sztuczkom możemy sprawić, że nasze mieszkanie nabierze całkiem nowego charakteru. Od czego zacząć? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Diabeł tkwi w szczegółach!

Zanim zdecydujemy się na jakikolwiek prace remontowe musimy postawić na porządki. Dzięki nim pozbędziemy się niepotrzebnych czy zniszczonych rzeczy. Dodatkowo zyskamy nieco przestrzeni, co jest niezwykle istotne jeśli nasze mieszkanie nie jest zbyt obszerne 

Jeżeli chcemy optycznie powiększyć nasz salon, to najlepiej zdecydować się na jasne kolory ścian i zasłon. Dobrym pomysłem jest też zawieszenie lustra.  

Lustro odbija światło, dodatkowo daje wrażenie głębi. Dzięki temu pomieszczenie wygląda na większe. Co ciekawe z tej sprytnej sztuczki korzystali już Starożytni Rzymie.

Zwróćmy uwagę na odpowiedni dobór oświetlenia. Jeśli zależy nam na przytulnej atmosferze, to jedne, główne źródło światła to zdecydowanie za mało. Nie wielki lampki stojące sprawdzą się szczególnie jesienią i zimą. Jeżeli nie mamy możliwości zamontowania do odatkowego oświetlenia w postaci kinkietów czy lamp stojących, to warto to odważyć zakup lampek LED-owych na baterie. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet. Po pierwsze lampki dostępne są w wielu kolorach i wzorach, bez problemu możemy znaleźć takie, które pasują do wystroju naszego salonu. Po drugie są bardzo tanie i szeroko dostępne, a ich montaż zajmuje kilka chwil. Dlatego lampki ledowe przypadną do gustu osobom, które nie mają zbyt dużo czasu, bądź nie mają talentu do majsterkowania.

Na jakie dodatki należy postawić?

Na pewno na szczególną uwagę warto zwrócić na zasłony super wybór. To właśnie one nadają wyjątkowego charakteru każdemu pomieszczeniu. A zatem jakie zasłony najlepiej sprawdzą się w naszym salonie? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jedynym zadaniem. Jeżeli wystrój naszego salonu jest minimalistyczny, utrzymany w jasnych kolorach, to możemy zdecydować się na zasłony w bardziej wyrazistych kolorach, z bardziej ekstrawanckimi printami. Natomiast jeśli mamy ozdobne meble i lubimy inne ciekawe dodatki, to zasłony powinny być raczej stonowane. Dzięki temu całość będzie się prezentować niezwykle harmonijnie.

Tak naprawdę zasłony mogą sprawić, że wystrój naszego pokoju zmieni się w ciągu kilku minut. Możemy dobierać zasłony na przykład do pór roku. Zimą doskonale będą wyglądać te w nieco ciemniejszych kolorach, w swojej stylistyce nawiązujące do Bożego Narodzenia.