Jakie zasłony są obecnie dostępne w sprzedaży?

Aranżacja okna w istotny sposób wpływa na wygląd i styl całego pomieszczenia. Dla Polaków absolutnie obowiązkowym elementem są firanki oraz zasłony. Tym razem skoncentrujemy się na tych drugich, przyglądając się temu, po jakie tkaniny sięgają obecnie producenci. Spróbujemy tym samym wyjaśnić dla kogo odpowiednie będą poszczególne rodzaje zasłon i na jaki efekt można liczyć, decydując się na ich zakup.

Jaka jest funkcja zasłon?

Zacznijmy od krótkiego omówienia funkcji, jaką pełnią zasłony. Przede wszystkim są elementem dekoracyjnym. Kształtują styl aranżacji okna, a tym samym istotnie wpływają na to, jak wygląda całe pomieszczenie. Wspomnieliśmy o tym we wstępie. Zasłony są również elementem niezwykle praktycznym. To one ograniczają dostęp światła do wnętrza domu bądź mieszkania. Dzięki nim można również uchronić się przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.

Jakie materiały sprawdzają się naprawdę dobrze w przypadku zasłon?

Okazuje się, że wybór tkanin, które w przypadku zasłon sprawdzają się naprawdę dobrze jest ogromny. Do tych, które cieszą się największą popularnością zalicza się:

-woal;

-tiul;

-szyfon;

-bawełnę;

-len;

-welur;

-aksamit;

-poliester.

Tkaniny te różnią się posiadanymi właściwościami. Jedne są niezwykle lekkie i zwiewne, inne zaś ciężkie i zaciemniające. Tak szeroki wybór sprawia natomiast, że każdy ma szansę znaleźć takie zasłony, które idealnie wpisują się w indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Tkaniny pluszowe na zasłony

Wiele osób chętnie kupuje zasłony uszyte z tkanin pluszowych. Są one niezwykle przyjemne w dotyku, a do wnętrza wprowadzają klimat przytulności. Zalicza się do nich aksamit, welwet, welur, żakard oraz altembas. Tkaniny te są niezwykle eleganckie i stylowe. Jeśli szukasz zasłon odpowiednich do sypialni, w której zapanuje niezwykle przytulny klimat, postaw na model wykonany z którejś ze wskazanych tkanin.

Jakie zasłony do salonu?

Jeśli Twój salon usytuowany jest tak, że nie musisz odgradzać się od spojrzeń wścibskich sąsiadów, z powodzeniem możesz postawić na zasłony (www.nietylkofiranki.pl) uszyte z lekkich, zwiewnych tkanin. Woal, tiul i szyfon nadają się do tego idealnie. Są one odpowiednie również do pokoju dziecięcego, w którym grube, mięsiste zasłony nie są najlepszym wyborem.

Zasłony to doskonały element aranżacyjny. Decydując się na nie, pamiętaj jednak, aby dopasować je do własnych preferencji, a także efektu, jaki chcesz uzyskać we wnętrzu. Odpowiednio dobierając zasłony, możesz wyczarować w pomieszczeniu klimat, na jakim najbardziej Ci zależy. Szeroka oferta producentów sprawia, że z łatwością znajdziesz model odpowiedni dla siebie.